Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt a matek feladatot hogy...

Ezt a matek feladatot hogy kell megoldani? (:

Figyelt kérdés

Na szóval. A feladat:

Egy osztály létszáma 30. Angolt, németet és franciát tanulnak. Angolul 14-en, németül 15-en, franciául pedig 5-en beszélnek, tanulnak. Két nyelven 6 tanuló tud. Hányan tanulják mind a három nyelvet?


Kérlek titket segítsetek nekem, nagyon fontos lenne. És légyszi magyarázzátok is majd el a lépéseket, mert félek, nekem nem fog menni.

Előre is nagyon köszönöm! :))


2010. nov. 8. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
ez a feladat így nem értelmezhető, a számok közül valamelyik el van írva.
2010. nov. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van.


Tudjuk ugye, hogy hányan tudnak az egyes nyelveken.

14+15+5=34

De azt is tudjuk, hogy csak 30-an vannak az osztályban, tehát 4-en vannak, akik több nyelvet is beszélnek. Ez nem felel meg a feladat leírásának =/

2010. nov. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnek mindig igaza van :)


De elárulom, hogy kell megoldani a feladatot, ha majd rájössz a helyes számokra.

Az angolul, németül és franciául tanulók számát összeadod, és levonod belőle az osztálylétszámot és a két nyelvet tanulók számát. A maradékot elosztod kettővel, és megkapod az eredményt.


14+15+5-30-6=-2 lenne ezen számok alapján.

Tehát -1 tanuló tanulna 3 nyelven, ami természetesen nem lehetséges

2010. nov. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jajj :/

Pedig a matek tanárom így diktálta le.

Nem tudom, hol lehet a hiba...

Gondban leszek így, na de mindegy. :(

Azért köszönöm, hogy próbáltatok segíteni. És ha eszetekbe jut valami jó, akkor csak írjatok nekem! :))

2010. nov. 8. 18:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!