Ezt a matek feladatot így kell csinálni? - ránézésre könnyűnek tűnik.


1234567890 /

1234567891^2 - 1234567890*1234567892


Mindegyik számot leegyszerűsítettem: 900 000-rel. Elsőnek szoroztam majd kivontam és végül osztottam (négyzetre is emeletem amit kellett), de egy nagy-nem kerek-csúnya szám jött ki! Szerintetek hogyan kellene? Előre is köszönöm


2011. okt. 22. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg próbáld meg ezen az úton (nem számoltam végig, csak tipp):


1234567891^2 = (1234567890 + 1)^2

1234567892 = 1234567890 + 2

2011. okt. 22. 12:39
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1234567890*1234567892 = 1234567891*1234567892-1234567892 = 1234567891*1234567891-1234567892+1234567891=1234567891^2-1

hogy jobban lásd:

x=1234567890

y=1234567892

z=1234567891


x*y=(z-1)*(z+1)=z^2+1z-1z-1^2=z^2-1


Tehát

1234567891^2 - 1234567890*1234567892=-1

2011. okt. 22. 15:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja a lényeget nem vettem észre:DD

tehát...

1234567890 /(1234567891^2 - 1234567890*1234567892) =1234567890/(-1)=-1234567890

2011. okt. 22. 15:07
 4/8 A kérdező kommentje:
Következő héten kiderül, tényleg ez-e az eredmény, nagyon köszönöm !! :D
2011. okt. 23. 10:52
 5/8 A kérdező kommentje:

x*y=(z-1)*(z+1)=z^2+1z-1z-1^2=z^2-1


Az x*y azt értem, viszont a többi, hogyan jött ki? Azonosság alapján?

2011. okt. 23. 11:15
 6/8 anonim ***** válasza:

x=1234567890

y=1234567892

z=1234567891


x*y=(z-1)*(z+1)=z^2+1z-1z-1^2=z^2-1

Ugye x=z-1 és y=z+1, a megadott adatok alapján.

két összeget úgy szorzunk össze, hogy minden tagot összeszorzunk mindegyikkel a másik összeg tagjai közül és ezeket összeadjuk, tehát pl. (a-b)*(c+d)=a*c+a*d+(-b)*c+(-b)*d=a*c+a*d-b*c-b*d

Ez pedig a jelen esetben z^2-1.

Igen ez egy azonosság (azt hiszem legalábbis...nem tudom mit is jelent pontosan az azonosság:DD)

valahogy így kell:

[link]

2011. okt. 23. 14:07
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon rendes vagy, hogy segíteni próbálsz, tényleg nagyon köszönöm. De akkor mégis mennyi az eremény?
2011. okt. 24. 20:11
 8/8 anonim ***** válasza:

xD

-1234567890

a második válaszomban volt benne:DD

2011. okt. 26. 14:30