valaki segítene?
köszi
2010. nov. 7. 15:41
1/4 anonim válasza:
-16 a második tag.igy gépen keresztül nem tudom levezetni de ennyi:)mi is pont most tanuljuk ezt.
2/4 A kérdező kommentje:
én azt nem értem hogy lesz -16?
nekem 16 jön ki
2010. nov. 7. 15:56
3/4 anonim válasza:
a10=56
a15=101
an=a1+(n-1)*d
a10=a1+(10-1)*d
56=a1+9d
a15=a1+(15-1)*d
101=a1+14d
Van két egyenleted, két ismeretlened. Behelyettesíted, megtudod a1 és d értékét.
a2=a1+d
4/4 anonim válasza:
Mi 16? :-) Mi mennyi? :-))
A második válaszoló két korrekt egyenletét megoldva
56=a1+9d
101=a1+14d
A másodikból kivonva az elsőt
55 = 5d
így
d = 11
Az első egyenletbe behelyettesítve
56 = a1 + 9*11
a1 = -43
ezért
a2 = a1 + d = -43 + 11
a2 = -32
=======