Matek számtani sorozat feladatban segítene valaki?

Derékszögű 3szög oldalhosszai egy számtani sorozat egymás utáni tagjai Mekkorák a szögei a 3szögnek.
2011. ápr. 13. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha egy számtani sorozat egymást követő tagjai, akkor az a 3:4:5 háromszög lesz, ebben az esetben 90, 36,86 és 53,13
2011. ápr. 13. 13:55
 2/5 A kérdező kommentje:
az egyik szög 90 fok mert derékszögű akkor a másik két szög kellene .. miért írtál 4-et?
2011. ápr. 13. 14:14
 3/5 A kérdező kommentje:
jah rájöttem :DD már csak azt nem értem hogy és milyen műveletet csináltál :D
2011. ápr. 13. 16:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Legyen a háromszög három oldala növekvő sorrendben

a, b, c

melyek a feladat szerint egy számtani sor egymás utáni elemei

a1 = a

a2 = b

a3 = c


Ha a sor differenciája 'd'

akkor a középső elemhez viszonyítva a három tag

a1 = b - d

a2 = b

a3 = b + d


A Pithagorász tételt felírva

a1² + a2² = a3²

behelyettesítve

(b - d)² + b² = (b + d)²

A műveletek elvégzése és összevonás, egyszerűsítés után

b = 4d

marad.


Ezzel a háromszög oldalai

a = 3d

b = 4d

c = 5d

ahol 'd' helyére tetszőleges szám helyettesíthető.


A szögek

A kisebbik hegyesszögre írható

tgα = a/b = 3d/4d

tgα = 3/4

Ebből

α ≈ 53,13°

========

a másik hegyesszög

ß = 90 - α

ß ≈ 36,87°

========


A kérdezőnek: remélem rájöttél, hogy nem 4 szöget adott meg az első válaszoló, akinek a jó válaszát látva szerettem volna megmutatni, hogy hogyan jöttek ki az általa közölt értékek. Hátha segít a levezetés kérdezőnek.


DeeDee

*************

2011. ápr. 13. 16:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocs, felcseréltem a szögeket


tgα = 3/4

Ebből

α ≈ 36,87°

========

a másik hegyesszög

ß = 90 - α

ß ≈ 53,13°

========


DeeDee

**********

2011. ápr. 13. 17:22