Számtani sorozat ismétlés?


most elkezdődött az év eleji ismétlés,és kaptunk feladatokat a hétvégére,de ennek neki se tudok kezdeni.esetleg ha valaki adná pár tanácsot,tippet hogyan érdemes megoldani egy ilyen feladatot nagyon hálás lennék:)

Egy számtani sorozatnak a második elemének négyzetének kétszerese az első és harmadik elem négyzetének összege.Ugyanez teljesül a 4. elem négyzetének kétszeresére is.


2011. szept. 3. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Írd fel az egyenletet!

1. elem: x

2. elem: x+d

3. elem: x+2d

És így tovább.


2(x+d)(x+d)= x*x+(x+2d)(x+2d) - ez az első egyenlet

2011. szept. 3. 16:02
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen,eddig világos,és ezután hogyan tovább?:)
2011. szept. 3. 17:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha eddig világos, akkor biztosan el is végezted a négyzetre emeléseket, rendezted az egyenletet.

Megkaptad, hogy 2 d^2=4 d^2.

Van olyan d érték amire ez teljesül? Igen, a NULLA.

Tehát tiszta egyforma számjegyből áll a sorozat.

Ugye így teljesül a feltétel? És csakis így!

2011. szept. 3. 20:44