Egy akvárium téglatest alakú. Magassága 35cm szélessége 1dm mélysége 5dm Hány liter vízfér bele? Hány cm² üveglapot használtak fel?

Sos, kérlek valaki segítsen. Azt már tudom hogy 17,5 l víz fér bele de a 2. Kérdést nem tudom hogyan kell megoldani. Aki tudja kérlek segítsen és vezesse is le! Köszönöm szépen.

dec. 17. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
A hány négyzetcentiméter üveglapot használtak fel kérdés azt jelenti - gondolom én, hogy a megadott adatokat átváltod cm-be és kiszámolod a leírt téglatest felületét, majd a "tetejét" kivonod ebből, mert gondolom nincs üvegteteje egy akváriumnak.
dec. 17. 21:32
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szélessége: a=10 cm, mélysége: b=50 cm, magassága: c=35 cm

A téglatest felszíne: A=2·a·b+2·b·c+2·a·c

Ha nincs teteje, akkor a felhasznált üveg területe:

A=a·b+2·b·c+2·a·c=10·50+2·50·35+2·10·35=4700 cm²

Ha teteje is van, akkor 500 cm²-rel több, 5200 cm²

dec. 17. 22:27
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Összesen 7800 cm² üveglapot használtak fel mert a készítés közben rengeteget el is törtek.
dec. 17. 22:53
 4/4 A kérdező kommentje:
2. Okés így megvan! Köszönöm szépen! :)
dec. 17. 23:08