Segítséget kérnék fontos lenne!2016. ápr. 2. 21:49
1/12 anonim válasza:
Kiszámolod a térfogatát: V=8*5*1,5=60 m^3. Mivel négyszer cserélik a vizet, ezért 5*60=300 m^3 víz megy a medencébe, ennyi után 300*450=135.000 forintot kell fizetni.
Következő kérdés?
2/12 anonim válasza:
A medence (téglatest) térfogata: V=abc=8x5x1,5=45 m3.
Ha 1 hónap alatt pontosan négyszer cserélik, akkor 4x45=180 m3 vízfogyasztás történik. A vízfogyasztás pedig 180x450 Ft lesz.
(Szerintem)
3/12 anonim válasza:
Ja és bocsi de én nem használtam számológépet, azért számolhattam el, ha elszámoltam :D
4/12 anonim válasza:
Majdnem jó, csak rá kell még rakni a 27% áfát.
5/12 anonim válasza:
Vagy az ár azt is tartalmazza :P De jogos.
6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Ha négyszer cserélik le miért 5x szorozzuk meg a térfogatát?
2016. ápr. 3. 12:29
7/12 anonim válasza:
Azért, mert a negyedik csere után ötödjére töltik meg a medencét.
8/12 A kérdező kommentje:
Jó de a töltésért miért kéne mondjuk csatorna díjat fizetni?
2016. ápr. 3. 14:08
9/12 anonim válasza:
Mert mi lesz a vízzel az ötödik töltés után? Benne fog zöldülni örök élet meg + napig?
10/12 A kérdező kommentje:
Mivel havonta 4x cserélik ezért a következő hónapban fogják leereszteni bocsi nem kötözködni akarok csak a feladatot megérteni.
2016. ápr. 3. 14:34