Egy kerti medence téglatest alakú, hossza 8 m, szélessége 5m, a betöltött víz mélysége 1,5 m. Mennyi víz – és csatornadíjat kell fizetni havonta, ha a medence vizét ennyi idő alatt négyszer cserélik, és 1 m3 díja 450 Ft?

Segítséget kérnék fontos lenne!

2016. ápr. 2. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kiszámolod a térfogatát: V=8*5*1,5=60 m^3. Mivel négyszer cserélik a vizet, ezért 5*60=300 m^3 víz megy a medencébe, ennyi után 300*450=135.000 forintot kell fizetni.


Következő kérdés?

2016. ápr. 2. 21:57
 2/12 anonim ***** válasza:

A medence (téglatest) térfogata: V=abc=8x5x1,5=45 m3.

Ha 1 hónap alatt pontosan négyszer cserélik, akkor 4x45=180 m3 vízfogyasztás történik. A vízfogyasztás pedig 180x450 Ft lesz.

(Szerintem)

2016. ápr. 2. 21:59
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja és bocsi de én nem használtam számológépet, azért számolhattam el, ha elszámoltam :D
2016. ápr. 2. 22:00
 4/12 anonim ***** válasza:
Majdnem jó, csak rá kell még rakni a 27% áfát.
2016. ápr. 2. 22:19
 5/12 anonim ***** válasza:
Vagy az ár azt is tartalmazza :P De jogos.
2016. ápr. 2. 23:13
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Ha négyszer cserélik le miért 5x szorozzuk meg a térfogatát?
2016. ápr. 3. 12:29
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért, mert a negyedik csere után ötödjére töltik meg a medencét.
2016. ápr. 3. 13:03
 8/12 A kérdező kommentje:
Jó de a töltésért miért kéne mondjuk csatorna díjat fizetni?
2016. ápr. 3. 14:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Mert mi lesz a vízzel az ötödik töltés után? Benne fog zöldülni örök élet meg + napig?
2016. ápr. 3. 14:12
 10/12 A kérdező kommentje:
Mivel havonta 4x cserélik ezért a következő hónapban fogják leereszteni bocsi nem kötözködni akarok csak a feladatot megérteni.
2016. ápr. 3. 14:34
1 2