Lola megmérte, hogy a csapból egy 3 dl-es pohár leghamarabb 5 másodperc alatt telik meg. Mennyi idő alatt tölthette fel leghamarabb az akváriumot ebből a csapból az első kérdésben megadott szintig? Írd le a számolás menetét is!2012. dec. 1. 19:57
1/7 anonim válasza:
1l=1dm^3
6*3*4*90%=64.8l
64.8/.3*5=1080s
3/7 A kérdező kommentje:
Köszi,de még mindig nem értem..lehet h csak gyenge a felfogásom..leírnád kicsit érthetőbben!! :)
2012. dec. 2. 13:08
4/7 anonim válasza:
Én már tegnap leírtam, de valamiért ma már nem látható :O csak a másik megoldás.
Szóval:
Az hogy mennyi liter víz fér bele = térfogat
Ha az akváriumot teli töltenéd, akkor lenne:
V = 60*30*40 = 72000cm3 = 72dm3 = 72liter
(mert 1dm3 = 1liter)
DE
csak a magasság 90%áig töltöd, ezért kell venned a magasság, azaz a 40cm 90%át = 40*0,9, s ezzel kell a térfogatképletet számolni, azaz:
V = 60*30*40*0,9 = 64800cm3 = 64,8dm3 = 64,8liter víz van az akváriumban, ha csak a magasság 90%-áig tölti.
5/7 anonim válasza:
2)
1Liter = 10dl
64,8Liter = 648dl
3dl --> 5mp
648dl --> 648/3 *5 = 1080mp
6/7 anonim válasza:
A tegnapi válaszod azért nem látható mert hülyeséget írtál. Neked valahogy sikerült kihoznod azt, hogy ha 90%ig töltöd meg az akváriumot, akkor 72l után 80l lett benne. Ha érdekel, akkor én küldtem be hibásnak, vagy minek...
7/7 anonim válasza:
Lehet, hogy a végeredmény hibás volt, de a számolás menete, a levezetés biztos nem! Szóval nem írtam hülyeséget, csak rossz végeredmény, s ez a kettő nem ugyan azt jelenti. :)