SOS! Lola kapott egy téglatest alakú akváriumot, melynek úgynevezett belső méretei a következők: hossza 60 cm, szélessége 30 cm és magassága 40 cm. Hány liter víz van benne, ha magasságának 90%-áig töltötte fel Lola? Írd le a számolás menetét is!

Lola megmérte, hogy a csapból egy 3 dl-es pohár leghamarabb 5 másodperc alatt telik meg. Mennyi idő alatt tölthette fel leghamarabb az akváriumot ebből a csapból az első kérdésben megadott szintig? Írd le a számolás menetét is!

2012. dec. 1. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:

1l=1dm^3

6*3*4*90%=64.8l


64.8/.3*5=1080s

2012. dec. 1. 20:05
 2/7 anonim ***** válasza:
-nincs mit
2012. dec. 1. 20:05
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi,de még mindig nem értem..lehet h csak gyenge a felfogásom..leírnád kicsit érthetőbben!! :)
2012. dec. 2. 13:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Én már tegnap leírtam, de valamiért ma már nem látható :O csak a másik megoldás.


Szóval:


Az hogy mennyi liter víz fér bele = térfogat


Ha az akváriumot teli töltenéd, akkor lenne:

V = 60*30*40 = 72000cm3 = 72dm3 = 72liter

(mert 1dm3 = 1liter)


DE

csak a magasság 90%áig töltöd, ezért kell venned a magasság, azaz a 40cm 90%át = 40*0,9, s ezzel kell a térfogatképletet számolni, azaz:

V = 60*30*40*0,9 = 64800cm3 = 64,8dm3 = 64,8liter víz van az akváriumban, ha csak a magasság 90%-áig tölti.

2012. dec. 2. 13:15
 5/7 anonim ***** válasza:

2)

1Liter = 10dl

64,8Liter = 648dl


3dl --> 5mp

648dl --> 648/3 *5 = 1080mp

2012. dec. 2. 13:17
 6/7 anonim ***** válasza:
A tegnapi válaszod azért nem látható mert hülyeséget írtál. Neked valahogy sikerült kihoznod azt, hogy ha 90%ig töltöd meg az akváriumot, akkor 72l után 80l lett benne. Ha érdekel, akkor én küldtem be hibásnak, vagy minek...
2012. dec. 2. 16:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a végeredmény hibás volt, de a számolás menete, a levezetés biztos nem! Szóval nem írtam hülyeséget, csak rossz végeredmény, s ez a kettő nem ugyan azt jelenti. :)
2012. dec. 2. 19:52