Egy téglatest alakú termet akarnak kimeszelni. Kiszámították,hogy 146 nm lesz a meszelendő felület. Az ajtókat és az ablakokat nem meszelik, azok együttes területe 14 nm.A terem hossza 8 m, szélessége 5 m. Milyen magas a terem?Köszönöm a segítséget!

2020. dec. 2. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
E=mc2 :)))
2020. dec. 2. 18:07
 2/9 anonim ***** válasza:
plafont is ki kell festeni?
2020. dec. 2. 18:10
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt nem írja a feladat. Úgy írtam le a feladatot,ahogy a könyvben van.De sajnos nem tudom megcsinálni. 5. osztályos matek, új anyag,most vettük.
2020. dec. 2. 18:24
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Van, amit rád hagyok, de elindítalak:

- a 146 nm-ből kivonjuk a mennyezetet /2x(8+5)=26 nm/, mert semmi köze a magassághoz,

- maradt a 4 fal felülete (26x-14), ahol x = magasság, ebből még le kell vonni az ajtók és ablakok felületét.

- Számítsd ki az "x" értékét egyismeretlenű egyenlettel.

2020. dec. 2. 18:30
 5/9 A kérdező kommentje:

Jaj,nagyon szépen köszönöm! Nem is vártam,hogy helyettem megcsináld. Elég volt,hogy elindítottál benne.Szerintem így már menni fog.

Mégegyszer köszönöm! :)

2020. dec. 2. 18:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Ajtókkal, ablakokkal együtt 160 m² az összterület. A plafon (vagy padló) területe 8*5 = 40 m², a falak szélessége összesen (8+5)*2 = 26 m, a maradék területet leosztod ezzel és megkapod a magasságát (ha a plafont is meszelik, (160-40)/26 = 4,61 m, ha csak a falakat: 160/26 = 6,15 m).
2020. dec. 2. 18:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a 4. válasz egy nagy zagyvaság, a hossz és szélesség összegéből csinál területet, az ajtókat és ablakokat meg nem levonni kell, hanem hozzáadni mivel a 146 m² úgy jött ki, hogy azokat kivontuk a területből...
2020. dec. 2. 18:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Igazad van #7, ezt elfelejtettem kivonni.

Köszönöm.

2020. dec. 2. 18:45
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindegyikőtök segítségét. :)
2020. dec. 2. 19:14