Hogyan határozzam meg azt a legkisebb n természetes számot, amely 2024-szer nagyobb, mint számjegyeinek összege?

dec. 9. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:

A legkisebb természetes szám: 0

A számjegyeinek összege: 0

2024*0=0

dec. 9. 19:50
 2/5 A kérdező kommentje:
És melyik lenne a következő ilyen szám?
dec. 9. 20:02
 3/5 krwkco ***** válasza:

Az biztos, hogy a szám osztható lesz 2024-gyel. Állítsunk be a számológépen 0+2024-et és nyomogassuk az Enter-t. Ahányszor megnyomjuk, annyiszor 2024 lesz az eredmény. Ha a lenyomások száma egyezik a számjegyek összegével, akkor megvan a megoldás. (Könnyebb úgy összegezni, ha keresünk 2-3 számjegyet, aminek az összege 10 és csak a többit adjuk a össze.)

36432=18*2024 :-)

dec. 10. 00:09
 4/5 A kérdező kommentje:
Számítással kell levezessem, aritmetikai úton!
jan. 15. 18:20
 5/5 krwkco ***** válasza:
100%

"Hogyan határozzam meg azt a legkisebb n természetes számot, amely 2024-szer nagyobb, mint számjegyeinek összege?"

Legyen a szám inkább N, a számjegyeinek összege n.

N=2024*n. N osztható 2024-gyel.

N-n=2023*n

Ha egy számból levonjuk a számjegyeit, akkor az eredmény osztható lesz 9-cel. 2023*n csak akkor lehet osztható 9-cel, ha n osztható 9-cel.

Vegyük sorra a 9-cel osztható számokat:

n=0 N=0

n=9 N=18216 nem jó.

n=18 N=36432 JÓ.

jan. 15. 22:30