Hány olyan hatjegyű természetes szám létezik, amelynek a számjegyei páronként különböznek, az {1, 2, 3, 4, 5, 6} halmazból vannak, és a szám osztható 4-gyel?

Hány olyan hatjegyű természetes szám létezik, amelynek a számjegyei páronként különböznek, az {1, 2, 3, 4, 5, 6} halmazból vannak, és a szám osztható 4-gyel?
aug. 23. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
kétjegyűek: 12, 16, 24, 32, 36, 52, 56, 64 - 8 db
aug. 23. 21:15
 2/9 rántotthúsosszendvics ***** válasza:
144?
aug. 23. 21:17
 3/9 rántotthúsosszendvics ***** válasza:
Oké, talán elnéztem valamit. :D
aug. 23. 21:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

háromjegyűek: 4*8 = 32 db


négyjegyűek: 3*32 = 96 db


ötjegyűek: 2*96 = 192 db


hatjegyűek: 192 db

aug. 23. 21:18
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Minden feladatodat ide írod fel?

Akkor te magad mit tanulsz?

aug. 23. 21:29
 6/9 krwkco ***** válasza:

#1 és #4

"Hány olyan HATJEGYŰ.... "

aug. 23. 21:39
 7/9 krwkco ***** válasza:

"{1, 2, 3, 4, 5, 6}"

Ha a 10-es helyen páros szám van (3 lehetőség), akkor az 1-es helyre 4-gyel osztható kell (1 lehetőség).

Ha a 10-es helyen páratlan szám van (3 lehetőség), akkor az 1-es helyre 4-gyel osztva 2 maradékot adó kell (2 lehetőség).

A többi helyen a maradék 4 szám minden sorrendje lehet.

(3*1+3*2)/4!

aug. 23. 21:47
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség, amit az első írt, mert a néggyel való oszthatóságot az utolsó két számjegy dönti el. Már csak a többi jegyet kell elrendezni valahogy, ez 4! = 24. Tehát az eredmény 24 * 8 = 192.
aug. 24. 18:58
 9/9 krwkco ***** válasza:

#8

"az eredmény 24 * 8 = 192."

Igazad van.

Az én megoldásomba belekerült a 44 is, ami nem megengedett:

"Ha a 10-es helyen páros szám van (3 lehetőség), akkor az 1-es helyre 4-gyel osztható kell (1 lehetőség)."

aug. 24. 21:05