Hány olyan hatjegyű természetes szám létezik, amelynek a számjegyei páronként különböznek, az {1, 2, 3, 4, 5, 6} halmazból vannak, és a szám osztható 4-gyel?aug. 23. 21:12
1/9 anonim válasza:
kétjegyűek: 12, 16, 24, 32, 36, 52, 56, 64 - 8 db
3/9 rántotthúsosszendvics válasza:
Oké, talán elnéztem valamit. :D
4/9 anonim válasza:
háromjegyűek: 4*8 = 32 db
négyjegyűek: 3*32 = 96 db
ötjegyűek: 2*96 = 192 db
hatjegyűek: 192 db
5/9 anonim válasza:
Minden feladatodat ide írod fel?
Akkor te magad mit tanulsz?
7/9 krwkco válasza:
"{1, 2, 3, 4, 5, 6}"
Ha a 10-es helyen páros szám van (3 lehetőség), akkor az 1-es helyre 4-gyel osztható kell (1 lehetőség).
Ha a 10-es helyen páratlan szám van (3 lehetőség), akkor az 1-es helyre 4-gyel osztva 2 maradékot adó kell (2 lehetőség).
A többi helyen a maradék 4 szám minden sorrendje lehet.
(3*1+3*2)/4!
8/9 anonim válasza:
Nem hülyeség, amit az első írt, mert a néggyel való oszthatóságot az utolsó két számjegy dönti el. Már csak a többi jegyet kell elrendezni valahogy, ez 4! = 24. Tehát az eredmény 24 * 8 = 192.
9/9 krwkco válasza:
#8
"az eredmény 24 * 8 = 192."
Igazad van.
Az én megoldásomba belekerült a 44 is, ami nem megengedett:
"Ha a 10-es helyen páros szám van (3 lehetőség), akkor az 1-es helyre 4-gyel osztható kell (1 lehetőség)."