A) Legyen x>=0 és y>=0 két valós szám. A derékszögű koordinátarendszerben adottak a: P(5x+3y; x) és a Q(3x+2y; 4x+2y) pontok. Tudjuk, hogy a Q pont legalább olyan távol van az origótól, mint a P pont. Mennyi a P és Q pontok koordinátái?

nov. 27. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Felírod a távolságképleteket, aztán kapsz egy egyenlőtlenséget.


Pontosan mi nem megy?

nov. 27. 17:37
 2/4 A kérdező kommentje:
Eddig jutottam: x^2+y^2>0. Hogyan tovább?
nov. 27. 18:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Valamit elrontottál.

OQ=sqrt(25x^2 + 8y^2 + 28xy)

OP=sqrt(26x^2 + 9y^2 + 30xy)

sqrt(25x^2 + 8y^2 + 28xy) >= sqrt(26x^2 + 9y^2 + 30xy)


Ez egyedül x=y=0 esetén teljesül.

nov. 27. 18:32
 4/4 A kérdező kommentje:

b) Megrácsozzuk a koordinátarendszert az egész pontokon.Egy rácspontról indulunk, az i. lépésben egy i távolságra levő pontra megyünk át a rácsvonalak mentén (4 ilyen pont van).

Eljuthatunk-e az a) alpontban meghatározott P pontba az R(2022;2024) illetve az S(2023;2024) pontból indulva, 4k lépésen belül (k természetes szám)?

nov. 27. 19:05