A -4 et hogy lehet a 2^ (x) el közös alapra alakítani?

2010. nov. 5. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Nincs 2-nek olyan hatványa, ami negatív lenne.

Ha logaritmizálod a két oldalt

log(-4) = x*log(2)

a bal oldal nem értelmezhető.

1/4 = 2^x

esetén lenne megoldás

2010. nov. 5. 15:12
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez így ebben a formában nem teljesen igaz. Attól függ milyen x érték esetén. (Ha valós, akkor nyilván igaza van az előttem hozzászólónak, de ezt akkor is hozzá kell tenni.)
2010. nov. 5. 20:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazad van, ez a kitétel lemaradt.
2010. nov. 5. 22:37