PLS matek házi. Valaki segítene?

Adj meg 5 pozitív egész számot úgy, hogy bármelyik 2 szorzata osztható legyen a 2 szám különbségével.
nov. 9. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2 perc alatt megtaláltam a megoldást Google-n... Hogy ilyen nehéz megtalálni egy publikus versenyfeladat megoldókulcsot, Istenem....
nov. 9. 17:39
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
nov. 9. 17:57
 3/4 krwkco ***** válasza:
100%

Nem néztem meg a megoldást.

Találgassunk, építkezzünk egyesével:

Pl. 2 és 3 különbsége 1. OK


Vegyük még hozzájuk a 4-et. 4-2=2. 4-3=1. Csak a különbségeket írom fel, abból látszik, hogy a szorzat osztható-e vele.


Talán jó még az 5 is? Nem. 5-2=3.


Akkor 6. 6-2=4. 6-3=3. 6-4=2. Eddig OK.


Kéne még egy olyan szám, aminek sok a közös osztója az eddigiekkel: 12. 12-3=9. 12-4=8. 12-6=6.

De 12-2=10. Hoppá! hiányzik egy 5-ös a prímtényezők között.

Viszont ha az összes számot megszorozzuk ugyanannyival, akkor az eddigi jó párok továbbra is jók maradnak.


10, 15, 20, 30, 60.

60-10=50. Minden szuper! :-)

nov. 9. 21:48
 4/4 krwkco ***** válasza:
100%

folyt.

Ez csak egy megoldás. Biztosan van több is.

nov. 9. 21:49