Hogyan kellene ezt megoldani?


A húgom megakadt a matek házijában. Tudnátok segíteni? (Én sem értem.)


[link]


szept. 29. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezek végtelen szakaszos tizedes törtek, a pontok jelzik a számok felett, hogy mi ismétlődik. Tehát csak 4 műveletet kell elvégezni:

2,1555… + 0,797979… =

1,0373737… – 0,168168168… =

Az utolsó kettő ez alapján érthető?

szept. 29. 20:14
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, köszi.


És azután mit kéne csinálni? Mármint az addig megvan, hogy átváltom közönséges törtbe, de utána?

szept. 29. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugye lényegében a törtben csak egy osztás van, tehát például a ¾ = 3/4, annyi, hogy összezárójelezve kell rágondolni, így az utolsó 2-nél csak szorzol, osztasz és egyszerűsítesz a végén:

(11/3)*(43/99) = …

(193/90)/(56/99) = …

Ezeket a zárójeleket sikerül kibontani?


Az első kettőnél viszont törteket úgy tudsz összeadni és kivonni, hogy közös nevezőre hozol, aztán elvégzed a műveletet a számlálókkal (és végül egyszerűsítesz).

szept. 29. 20:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, sikerült. Köszönöm szépen!
szept. 29. 20:43