2024. júl. 21. 17:35
1/7 anonim válasza:
Nyár van, sz@rd le, menj strandra, bulizni, pihenj.
2/7 A kérdező kommentje:
A pótvizsgára készülök.😊
2024. júl. 21. 17:56
3/7 anonim válasza:
Kétlem, hogy ez volt az eredeti feladat, de ha mégis, akkor;
Felbontod a zárójelet: 36a² - 1 = 6a² - 1
Kivonsz 6a²-et: 30a² - 1 = -1
Hozzáadsz 1-et: 30a² = 0
Osztasz 30-cal: a² = 0
Gyököt vonsz: a = 0
Ellenőrzöl.
4/7 A kérdező kommentje:
Az eredeti feladat (6a+1) (6a-1) ez volt, csak én utána írtam 6a²-1² ezt, mert azt hittem helyes lesz ...
2024. júl. 21. 18:03
5/7 anonim válasza:
Sejtettem.
Akkor majdnem jó, annyi a hiba, hogy a 6a-t kell négyzetre emelned, tehát helyesen: (6a)²-1², majd elvégezve a négyzetre emeléseket: 36a²-1.
6/7 krwkco válasza:
"Ezt hogyan kell megoldani? (6a+1)(6a-1) ="
Kétféleképpen:
1. Ha ismered azt a képletet, hogy (A+B)(A-B)=A^2-B^2, akkor A=6a és b=1. (A ^ a hatványozás jele.)
2. Tagonként elvégzed a szorzást és összevonod az eredményben a keletkezett tagokat: (6a+1)-et szorzod először 6a-val és utána -1-gyel:
(6a+1)(6a-1)=36a^2+6a-6a-1=36a^2-1
7/7 anonim válasza:
Szerintem ezt nem kell megoldani. :D Ez egy azonos átalakítás, vagy micsoda, szorzattá meg vissza alakítás. A feladat az szokott lenni, hogy ennek az alapján kell egy kifejezést átalakítani.