KATA56789 kérdése:

Egy Forma1es auto legfeljebb 3G centripetalis gyorsulast kepes elviselni kanyarban megcsúszás nélkul mennyi lehet a maximalis haladasi sebessege itt ha a palya sugara 30m Hogyan lehet ezt megoldani?🙏🏼 Valaki segitsen!


2021. nov. 19. 19:58
 1/1 anonim ***** válasza:

v^2/30=30

v^2=900

v=30m/s =108 km/h

2021. nov. 21. 13:55