Hogyan tudom megoldani ezt az egyenletet?

|3x-15|+(x+2y)^2=0

aug. 17. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Kétismeretlenest kihozod egyik oldalt x= vagy y=-re, aztán visszahelyettesítesz.
aug. 17. 08:39
 2/5 A kérdező kommentje:
az tudom, hogy így kellene, de az abszolút érték miatt nem tudom, hogyan csináljam
aug. 17. 08:57
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Az abszulútértékes kifejezés vagy nulla vagy pozitív. A négyzetes kifejezés is vagy nulla vagy pozitív. A kettő összege akkor lesz nulla ha mindkettő egyszerre nulla.


|3x-15|=0 amiből x=5

(X+2y)^2=(5+2y)^2=0 amiből y=-2,5


A megoldás x=5 és y=-2,5

aug. 17. 09:11
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
az x=-5, y=2,5 is jó megoldás, csak szólok
aug. 17. 13:25
 5/5 anonim ***** válasza:
ja nem, bocs elszàmoltan
aug. 17. 13:27