Segítene megoldani valaki az alábbi egyenletet? (régen volt már, amikor iskolába jártam😄)


K:

-x+3y+z=K

3x-2z=0

x+6y=2K



Előre is köszönöm!



2024. júl. 17. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Melyik "egyenletet"-re gondolsz?
2024. júl. 17. 17:46
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom itt az x;y;z ismeretlenek kell kifejezni a K paraméter segítségével.
2024. júl. 17. 18:22
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából fogalmam sincs milyen ez, a suli is reg volt mar, de ilyenre ott se volt szerintem, én pedig nem vagyok nagy matekos. Lehet nem is jó az egyenlet, küldték nekem, de én nem tudok ezzel mit kezdeni🤷🏻‍♀️
2024. júl. 17. 19:02
 4/5 anonim ***** válasza:
2024. júl. 17. 19:13
 5/5 krwkco ***** válasza:

3x-2z=0; 3x=2z; x=2z/3

x+6y=2K; 6y=2K-x; 6y=2K-2z/3; y=K/3-z/9

-x+3y+z=K; -2z/3+3(K/3-z/9)+z=K; -2z/3+K/3-z/3+z=K; -2z+K-z+3z=3K; K=0

Az egyenletek x, y, z szerint nem függetlenek egymástól (talán így kell mondani :-) ) és csak K=0 esetén teljesülhetnek.

A megmaradó 3 ismeretlenről csak ennyit lehet tudni, hogy: x=2z/3; y=-z/9


Ellenőrzés:

3x-2z=0; 6z/3-2z=0; 0=0

x+6y=2K; x+6y=2K; 2z/3-6z/9=K; 0=K

-x+3y+z=K; -x+3y+z=K; -2z/3-3z/9+z=K; 0=K

2024. júl. 18. 03:30