Hogyan kell értelmezni ezeket a matematika feladatokat?


[link]


Mik ezek, valami furcsa egyenletek?

Az világos, pl. hogy a^3a^7, ez egy hatvány, amit ki is tudok számolni. De az micsoda, hogy =a^x x=(1)


Nem értem, mik ezek!!


szept. 25. 15:54
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

És az érettségit hogy akarod megcsinálni? Azt is majd telefonos segítséggel? 😈 …mert akkor sz@rban leszel… 😄😄😄😄


Amúgy a 11-es hozzászólásod pöccentett be. De gondolom, nem vágod, hogy miért


Na pápá

szept. 25. 19:05
 22/26 A kérdező kommentje:

Vagy megcsinálom, az érettségit, vagy nem.

Pá.

szept. 25. 19:12
 23/26 anonim ***** válasza:

Ilyesmi feladat volt többször is az érettségin, igaz, akkor számokkal.


Például ez volt az egyenlet:


2^x = 2^0 * 2^1 * 2^2 * 2^3 * 2^4 * 2^5 * 2^6 * 2^7 * 2^8


Ezt az egyenletet is pont úgy kell megoldani, mint ahogyan a te általad linkelt feladatot.

szept. 25. 22:08
 24/26 anonim válasza:

Elég idióta módon van kiírva az a feladat. Biztos valami kretén szerkesztette.

"x=(1)...." azt jelenti, hogy az első kérdés; "x=(2)...." a második kérdés.

Sajnos ez elég megtévesztő.


Normális esetben a számot (vagy a betűt) előre írják:

"(1) a^3 * a^7 = a^x x = ..." <- így lenne normális

szept. 26. 03:55
 25/26 anonim válasza:

Nem lehet több szóközt egymás után írni...

"(1) a^3 * a^7 = a^x ; x = ....."


(24-es)

szept. 26. 04:00
 26/26 anonim ***** válasza:

Így utólag a link már nem él, de a végigolvasott kommentekből csak a 3-ik oldalon derült ki, hogy mi is a feladat.

Tény, az új közoktatási rendszer papíralapú alkotásai borzalmasok és nem csak a matematika terén.

Pl:

A kérdező által leírt a^3a^7 egy exponenciális, mivel a-nak a 7-ik hatványon lévő 3a hatványa (a a három a a hetedikenedik hatványa), ahol az alap növekedéssel az alap a hatványkitevőben lévő jelenléte miatt exponenciális.

Közben a^3 * a^7 a kérdés.

A logaritmust nem nagyon értem, hogy jött a képbe, mivel ez tényleg csak azonosság. Ennyi erővel már integrálegyenletbe is rakhatjuk...

Apró félreértésből miket lehet összehozni.. :)


Amúgy kedves kérdező, tény, hogy a matek az élethez nem kellő tudományág, hacsak nem olyan foglalkozást szeretnél. Sajnos viszont a legtöbb foglalkozáshoz kell, ha nem is tudni, de megérteni.

okt. 8. 23:37
1 2 3