Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell értelmezni ezeket...

Hogyan kell értelmezni ezeket a matematika feladatokat?

Figyelt kérdés

[link]


Mik ezek, valami furcsa egyenletek?

Az világos, pl. hogy a^3a^7, ez egy hatvány, amit ki is tudok számolni. De az micsoda, hogy =a^x x=(1)


Nem értem, mik ezek!!


ma 15:54
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Hát ez nem igaz, hogy senki nem képes segíteni.
ma 16:35
 12/23 anonim ***** válasza:
69%

[Szia, itt #4]

A válasz: x=10

Nem kell ide semmilyen logaritmus, ez sima hatványazonosságos feladat. Tanultál már egyáltalán logaritmust??

Csak hülyén van jelölve, de még a szövegstílus is más; a zárójeles számot hagyd a francba. Matematikailag sincs értelme. Miért tennél zárójelbe egy darab nyomorék megadott pozitív egészt?

Tényleg valszeg csak a formátum hülyesége, és csak annyit jelent, hogy hanyadik válasz kerül a pontozott vonalra.

ma 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

#12


Na végre!

Ennyit akartam.


11. osztályos vagyok amúgy, estin. Ez ismétlés.

ma 16:38
 14/23 anonim ***** válasza:

[Még mindig #4]

Azért nem x=a^10, mert az egyenletben az x a hatványkitevőben van. A keresett ismeretlen tehát a kitevő, amit amúgy jól meg is fehtettél, hogy mi.

ma 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nem tanultam logaritmust.
ma 16:38
 16/23 anonim ***** válasza:
30%

Azért a házidat nehogy már mi csináljuk meg!

Amúgy csak egy kicsit gondolkodni kéne, és meg is tudnád oldani magad is. Nem sok ettől könnyebb feladat létezik…

ma 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Megoldotta, ráadásul helyesen, csak az értelmezésben kért segítséget, mert nem volt egyértelmű a formátum. Nem értem, mi ezzel a probléma.
ma 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Az gáz ha nem tanultál mert már kellett volna...
ma 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

#16


Tipikus példa arra, amikor valaki jót akar, de csak ront a helyzeten.

Veled ellentétben én szívesen megcsinálom más háziját, sőt volt, aki nekem is odaadta, hogy lemásoljam.

Én a jövőben sehol sem fogom használni a matekot, szal teljesen mindegy, hogy milyen módon számolok le ezzel a tantárggyal.

Nekem abban kell jónak lennem, ami a munkám lesz.

Bár az ilyesmi emberek mint te, ezt sose fogják megérteni.


A normális válaszokat köszönöm.

ma 18:54
 20/23 A kérdező kommentje:
Amúgy meg ja, megoldottam, csak az értelmezésben kértem segítséget.
ma 18:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!