Itt miért nem jó az az integralas amit használok?


Az x^2=2y egyenletű parabola az x^2+y^2<=8 egyenletű körlapot két részre osztja.

Mekkora a konvex rész területe?

A számítás során ne használjon pi közelítő értéket!


En így csináltam:


y=x^2/2

y<=sqrt(8-x^2)


Ezt az egyenletrendszert megoldottam.

A két függvény metszespontjai:

X1(-2;2) és x2(2: 2)


Mivel a konvex rész területe kell, ezért a következő integrált írtam fel:

legyen f(x)=x^2/2

g(x)=sqrt(8-x^2)


Integral -2 tol 2 ig( g(x)-f(x) ).


Itt nem is kell használni pi-t.

De a megoldó kulcsban van használva pi, sőt nem is jó a gondolatmenetem.


De miért?

Mit hibazok, mi a rossz?


aug. 5. 00:10
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Végzős kozepiskolas, vagyis majd most kezdem az egyetemet.

Miért?

Valamit nagyon rosszul tudok?

aug. 5. 12:35
 12/15 anonim ***** válasza:
Milyen szakos leszel? Majd ott megtanítják neked
aug. 5. 12:48
 13/15 A kérdező kommentje:

Mérnökinformatikus szakra megyek.

De nyugodtan mond hogy mit hibazok, hiszen a hibákból lehet tanulni.

aug. 5. 12:51
 14/15 anonim ***** válasza:
Másképp kell ilyeneket integrálni, nagyon nehéz lenne itt leírni, mert ez majdnem egy féléves egyetemi analízis tárgya. Ne félj, ott mindent megtanítanak, helyettesítéses integrált is!
aug. 5. 13:13
 15/15 anonim ***** válasza:

"Ha jol értelmezem akkor különböző módon integraljuk ezt a ketto kifejezést:

Sqrt(x) és sqrt(a2-x^2)?"


Igen.


Van egy f(x) függvényed, aminek a integrálja F(x), te esetedben f az sqrt függvény. Ekkor F(x)' = f(x). Ha x helyére egy lineáris tagot írunk, akkor F(a*x + b)' = f(a*x + b)*a a láncszabály miatt, azaz f(a*x + b) integrálja 1/a*F(a*x + b). Viszont ha egy nemlineáris dolgot írok bele, akkor már nem ilyen egyszerű, pl F(a * x^2 + b)' = f(a*x^2 + b)*2*a*x, és mivel megjelent az x a függvényen kívül, emiatt már nem olyan egyszerű integrálni, mivel f(a*x^2 + b) integráljának nem lesz sok köze F-hez.

aug. 5. 13:31
1 2