Segitene valaki megoldani próbával együtt?

[link]
2024. ápr. 8. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első:

Mind két oldalhoz hozzá adsz kettőt és elveszel 3x-et. így x=7

2024. ápr. 8. 21:01
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

4x-2=3x+5 /+2 Ell.: 4*7-2=26

4x =3x+7 /-3x 3*7+5=26

x =7



4x+2=-3x+9 /-2 Ell.: 4*1+2=6

4x =-3x+7 /+3x -3*1+7=6

7x = 7 /:7

x =1



3(y-5)+8=17 Ell.: 3(8-5)+8= 24-15+8=17

3y-15+8=17 /+15 17=17

3y+8 =32 /-8

3y =24 /:3

y = 8

2024. ápr. 9. 13:50
 3/4 anonim ***** válasza:

2

Kár volt megoldani helyette, én már tegnap elküldtem neki a megoldásokat. Valószínűleg már gondolkodás nélkül bemásolta, de, hogy megköszönje az eszébe sem jut. Az utóbbi néhány évben egyre inkább jellemző ez. Vissza se ír, hogy értette vagy nem. A múltkor ugyanez volt egy elektrotechnika feladatnál vagy az elektronika kategóriában, az a két bunkó sem válaszolt semmit. Hiába másolják be a megoldást, ha semmit nem értenek belőle, butábbak maradnak, mint egy madárijesztő. Úgyhogy kár az időt pocsékolni az ilyen taplókra.

2024. ápr. 9. 19:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget
2024. ápr. 12. 21:11