A szem ideghártyájára jutó, 5*10^-7 m hullámhosszú egyetlen

foton látásérzetet kelt. A látóidegpálya két adott pontja közötti 100

ohm ellenálláson az említett egyetlen foton hatására 10^-4 s ideig

10^-5 V potenciálkülönbség lép fel.

a.) Hány J az említett foton energiája?

b.) Az idegpályán keletkező elektromos jel energiája hányszorosa a

foton energiájának?


2010. okt. 26. 20:40
 1/2 A kérdező kommentje:
talán E=mc2 -vel tudnék számolni, de akkor meg a tömeget honnan tudom meg?!
2010. okt. 26. 20:57
 2/2 anonim válasza:

a., foton energiája: Ef=h*c/lambda=3,98*10^-19J

áram energiája: Eá=Pi*t=U^2/R=10^-15J


b., Ei/Ef=2512,56


szóval a foton energiája 3,98*10^-19J

az elektromos jel energiája 2512,56 szerese a foton energiájának

2010. nov. 27. 22:15