A szem ideghártyájára jutó, 5*10^-7 m hullámhosszú egyetlen
foton látásérzetet kelt. A látóidegpálya két adott pontja közötti 100
ohm ellenálláson az említett egyetlen foton hatására 10^-4 s ideig
10^-5 V potenciálkülönbség lép fel.
a.) Hány J az említett foton energiája?
b.) Az idegpályán keletkező elektromos jel energiája hányszorosa a
foton energiájának?
2010. okt. 26. 20:40
1/2 A kérdező kommentje:
talán E=mc2 -vel tudnék számolni, de akkor meg a tömeget honnan tudom meg?!
2010. okt. 26. 20:57
2/2 anonim válasza:
a., foton energiája: Ef=h*c/lambda=3,98*10^-19J
áram energiája: Eá=Pi*t=U^2/R=10^-15J
b., Ei/Ef=2512,56
szóval a foton energiája 3,98*10^-19J
az elektromos jel energiája 2512,56 szerese a foton energiájának