Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Vajon jol oldodtam a feladatot...

Vajon jol oldodtam a feladatot? Es hogyan kell tovabb? Matematika.

Figyelt kérdés
Az ABC derekszogu haromszog befpgoi:AB=15 cm es AC=20 cm. Az A pontba merolegest allitunk, amelyen felvesszuk az M pontot ugy, hogy AM=16 cm. Szamitsatok ki az M es D pontok kozti tavolsagot, tudva azt, hogy D e (BC) es AD meroleges BC. en eloszor is pitagorasz tetelet alkalmaztam es 25 cm jott ki de nem tudom hogyan kell kiszamitani a ket pont kozti tavolsagot?? Valaki egyuttal elmagyarazna vilagosan. Elore is halasan koszonom!
2010. okt. 26. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy kis segítés, hogyan aránylik egymáshoz


MD és DC? (valami AB és AC szaga van)


BM ugye 1 cm


meg is van két oldal az általuk közre járt szög pedig 180 fokból a B-nél lévő szög, amit szögfüggvénnyel megkaphatsz.


Nem tudom hányadikos vagy, nyilván más módszerekkel is lehet, de nekem most ez jutott eszembe. Ha nagyon nem megy sikíts és megoldom. Mindenképp rajzold le és mérd le:D és ha számolással is ugyanazt kapod, akkor happy day:D

2010. okt. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
megkerlek szepen h megoldanad hogy akkor mas hasonlo feladatnal is tudjam megoldani:)....elore is koszonom....egyebkent mi nem a szoggfugvenyes modszerel tanultuk....es 8. osztalyos vagyok
2010. okt. 27. 04:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!