Segítség Fizika! Hogy kell kiszámolni?


Ezt.: Egy gépkocsi gyorsulása 1,2 m/s2 (2 a másodikon(kicsi kettes az s fölött))ja és tört alakba van ki írva a m/s2 egymás alatt ez.

a) Mennyi idő múlva lesz a sebessége 108 km/h ? (km/h ez is tört alakba)

b) Mekkora utat tesz meg az autó gyorsítás közben ?


2010. okt. 25. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez egyenletesen gyorsuló mozgás, nem tanultátok hozzá a képleteket? Mert azokkal nagyon egyszerűen ki lehet számolni.

Röviden: a a gyorsulás, t az idő, v a sebesség, s az út. v=a*t, s=a/2*t^2

a, a=1,2 m/s^2

v=108 km/h

t=?

t=v/a=90 s


b, s=?

s=a/2*t^2=0,6*8100=4860 m

Ha nem értesz valamit, szólj, remélem jó a megoldás.

2010. okt. 25. 16:57
 2/11 A kérdező kommentje:

És ezt most melyiket számoldat ki ??

Mind a kettőt ?? Vagy az egyiket az elsőt nem ?

Értem már ezt aszem. Remélem jó lesz..:)

Köszii. :)

2010. okt. 25. 17:06
 3/11 A kérdező kommentje:
ő..nem tanultuk úgy tudom.. :S
2010. okt. 25. 17:07
 4/11 A kérdező kommentje:

ja és volt még 1 ha ezt tudod léccives segíts nekem. :(

A 64,8 km/h sebességgel haladó gépkocsi hirtelen fékezésre kényszerül. Az autó 9 másodperc alatt áll meg.

Mennyi a gépkocsi lassulása(negativ gyorsulása ?)

Mekkora a fékút ??

2010. okt. 25. 17:13
 5/11 anonim ***** válasza:

Rossz a megoldás!

Az egységeket azonosítani kell!

Tehát:

adatok:

a=1,2 m/sec^2

dv=108km/h=30m/sec

-----------------

Kérdések:

a.) dt=?

b.) s=?


a.)megoldása: A gyorsulás definicióját használjuk:

a=dv/dt; Ebből:dt=dv/a=30/1,2.


dt=25 sec.

-----------

-----------


b.) megoldása: Négyzetes uttőrvénnyel:


s=(a/2)*dt^2

s=375 m.

---------------

-----------------

2010. okt. 25. 17:15
 6/11 anonim ***** válasza:

"64,8 km/h sebességgel haladó gépkocsi hirtelen fékezésre kényszerül. Az autó 9 másodperc alatt áll meg.

Mennyi a gépkocsi lassulása(negativ gyorsulása ?)

Mekkora a fékút"


adatok:

dv=64,8 km/h=18m/sec

dt=9 sec.

-------------

Kérdés:

al=?


al=dv/dt=18/9

al=2 m/sec^2. (lassulás)

---------------

---------------

Megjegyzés: Ha előjelesen akarjuk figyelembe venni, akkor egy - jelet is elé teszünk.

2010. okt. 25. 17:18
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :) Nagyon nagyon köszönöm!! Ezer hála legalább megértettem már :)
2010. okt. 25. 18:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok: tényleg, de hülye vagyok, nem tűnt fel, hogy az km/h, bocsi.
2010. okt. 25. 20:00
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor most az egyik sem jó ?

Szuper jó akkor! :(

2010. okt. 25. 20:17
 10/11 A kérdező kommentje:
hehe. :D de jó lett. csak az az AL meg ilyenek helyett mást kellet volna írni. :D de az eredmény ugyan az. : D köszii még 1*
2010. okt. 26. 15:05
1 2