Segítenél matekból? (sűrgős)


MI a közös nevező:


14 19 45

21 + 38 - 54 =



28 45 55 74

42 + 60 + 66 - 111 =



A törtvonal is ott lenne.


2010. okt. 25. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
sajnos nem tudsz mit csinálni, összeszorzol és amennyire lehet, egyszerűsítesz
2010. okt. 25. 16:00
 2/3 anonim ***** válasza:
Írd már le érthetően a kérdést!
2010. okt. 25. 16:05
 3/3 anonim ***** válasza:

21=7*3

38=19*2

54=3^3*2

Legkisebb közös többszörös (lkkt.), azaz közös nevező: 3^3*2*7*19=2394


42=7*3*2

60=5*3*2^2

66=11*3*2

111=37*3

Lkkt.: 37*11*5*3*2^2=24420


A többi már értelemszerű szerintem.

2010. okt. 25. 17:28