2011. febr. 16. 18:16
1/1 anonim válasza:
nnna...
A törtfüggvényeket az alábbi egyedfejlődés alapján ábrázoljuk:
f(x)=1/x itt ugye ez a teljesen normális hiperbola, amelynek aszimptótái a 0;0.
f(x)=a/x itt ez egy nyújtott hiperbola, ahol az aszimptóta továbbra is 0;0, de megnyúlik. (x=2->f(x)=1;x=1->f(x)=2;stb...) Negatív a esetén a hiperbolák az ellenkező síknegyedekbe kerülnek.
f(x)=a/(x-u) ez olyan, mint az előző, de a függőleges aszimptóta u-val mozdul.
f(x)=[a/(x-u)]+v ez olyan, mint az előző, de a vízszintes aszimptóta v-vel mozdul
Minden más visszavezethető a legutolsóra.
tehát a te esetedben a függőleges aszimptóta -3, a vízszintes aszimptóta -2, ha az a=-1, akkor ebbe kell a bal felső és a jobb alsó negyedbe rajzolni egy normál hiperbolát.