Van matekból a lineáris törtfüggvény, pl. f (x) =1/x+3 (ez olyan mint egy tört szám) -2, azt hogy kell ábrázolni amikor az egy mínuszban van? (asd sürgős)

2011. febr. 16. 18:16
 1/1 anonim ***** válasza:

nnna...

A törtfüggvényeket az alábbi egyedfejlődés alapján ábrázoljuk:

f(x)=1/x itt ugye ez a teljesen normális hiperbola, amelynek aszimptótái a 0;0.

f(x)=a/x itt ez egy nyújtott hiperbola, ahol az aszimptóta továbbra is 0;0, de megnyúlik. (x=2->f(x)=1;x=1->f(x)=2;stb...) Negatív a esetén a hiperbolák az ellenkező síknegyedekbe kerülnek.

f(x)=a/(x-u) ez olyan, mint az előző, de a függőleges aszimptóta u-val mozdul.

f(x)=[a/(x-u)]+v ez olyan, mint az előző, de a vízszintes aszimptóta v-vel mozdul

Minden más visszavezethető a legutolsóra.


tehát a te esetedben a függőleges aszimptóta -3, a vízszintes aszimptóta -2, ha az a=-1, akkor ebbe kell a bal felső és a jobb alsó negyedbe rajzolni egy normál hiperbolát.

2011. febr. 16. 18:39