Manciék kertje téglalap alakú. A hosszabbik oldala háromszorosa a rövidebbnek. Manci kiszámította, hogy ha a rövidebb oldalt 10 m-rel megnövelnénk, akkor kertjük területe 240 m2-rel lenne nagyobb. Mekkora a kertjük területe?

légyszi magyarázzátok el

márc. 2. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1) az oldalak: x, 3x, terület: 3x^2

2) az oldalak: x+10, 3x, terület: 3x(x+10)


3x(x+10)=3x^2+240

...

márc. 2. 12:12
 2/6 A kérdező kommentje:
de hogy van tovább?
márc. 2. 12:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Manci kertjének mérete: x * 3x = 3 x²

A feltételezett megnövelt kert méretei: (x+10) * (3x) = 3 x² + 30x

Tudjuk, hogy: 3 x² + 30x = 3 x² + 240

Ezt megoldva: 30x = 240

x = 8

8 m * 24 m = 192 m²

márc. 2. 12:16
 4/6 A kérdező kommentje:
én ezt nagyon nem értem
márc. 2. 12:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező; hányadikos vagy?


Azért kérdezem, hogy tudjuk, mi lenne az a válasz, amit a tanmenet szerinti tudásszinteddel meg kellene tudnod érteni.

márc. 2. 14:03
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A kert területe egy olyan téglalap területével nő, aminek egyik oldala 10m, a másik oldala az eredeti téglalap hosszabbik oldala.

Ennek területe 240m^2, ami a két oldala hosszának szorzata. Ezek szerint a hosszabbik oldal 24m. Ebből következik, hogy az eredeti kert rövidebb oldala ennek harmada, azaz 8m.

Az eredeti kert területe: 8*24=192m^2.

márc. 2. 14:31