Egy fal mellett 100m^2-es téglalap alakú területet szeretnénk elkeríteni. Három oldalon kell kerítést készíteni, mert a negyedik oldal maga a fal lesz. Hogyan válasszuk meg a téglalap méreteit, hogy a kerítés hossza a legkisebb legyen?

deriválással megoldandó feladat

2023. nov. 13. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

xy=100


k=2x+y=2x+100/x = miniális


k'=2-100/x^2


x1'=sqrt(50) x2'=-sqrt(50)


x1' a megoldás

2023. nov. 13. 14:59
 2/4 krwkco ***** válasza:
Vagy, ha mégsem deriválunk, akkor tegyük fel, hogy a szomszéd is körbe akar keríteni egy ugyanakkora területet a fal túloldalán. Összesen 200m^2 területet kell kialakítani. Erre a leggazdaságosabb egy gyök(200)m oldalú négyzet. Amihez mi adjuk a fél kerítést.
2023. nov. 13. 17:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért érdekes feladattákolói humorhelyettes mozoghatott a fejben, amikor kitalált egy olyan feladatot analízis műfajba passzírozni, amire kíméletlenül érkezik intuitívan a megoldás általános suli óta... Kapja be, nem?
2023. nov. 14. 07:27
 4/4 krwkco ***** válasza:

#3

Nem.

Lehet, hogy épp a deriválást és alkalmazásait tanulják.

2023. nov. 14. 07:31