deriválással megoldandó feladat2023. nov. 13. 14:47
1/4 anonim válasza:
xy=100
k=2x+y=2x+100/x = miniális
k'=2-100/x^2
x1'=sqrt(50) x2'=-sqrt(50)
x1' a megoldás
2/4 krwkco válasza:
Vagy, ha mégsem deriválunk, akkor tegyük fel, hogy a szomszéd is körbe akar keríteni egy ugyanakkora területet a fal túloldalán. Összesen 200m^2 területet kell kialakítani. Erre a leggazdaságosabb egy gyök(200)m oldalú négyzet. Amihez mi adjuk a fél kerítést.
3/4 anonim válasza:
Azért érdekes feladattákolói humorhelyettes mozoghatott a fejben, amikor kitalált egy olyan feladatot analízis műfajba passzírozni, amire kíméletlenül érkezik intuitívan a megoldás általános suli óta... Kapja be, nem?
4/4 krwkco válasza:
#3
Nem.
Lehet, hogy épp a deriválást és alkalmazásait tanulják.