NAGYON NAGYON fontos, mára kell, és egyáltalán nem értem, légyszi, légyszi :/


[link]



2024. febr. 2. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Hányadikos vagy? Mert ez kb. ötödikes anyag, ide meg 16 éves kortól lehet regisztrálni.
2024. febr. 2. 11:32
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

"mi lenne ha nem papolnál hanem megcsinálnád?"


Nekem elmenne rá 5 percem, te viszont ugyanolyan hülye maradnál, mint amilyen vagy. Írod majd az egyes dolgozatokat, év végén pedig megbuksz. Ez lenne.

2024. febr. 2. 11:39
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
2 ebben még igazad is van, de mia a f@sz közöd hozzá, ki hány évesen regisztrál? Mi vagy te, valami csendőr?
2024. febr. 2. 11:43
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom, honnan szeded, hogy ez ötödikes anyag. Ha tisztában lennél a legújabb NAT módosításokkal, tudnád, hogy függvényről már egy szó sem esik általánosban.


Kérdező, nézz utána a tankönyvben, hogyan kell egyenest felrajzolni. Mert pofonegyszerű. És ha már ezzel problémák vannak, akkor rengeteg más dologgal is problémák lesznek, ami erre épül.


Egyébként meg keresel egy online grafikon kalkulátort (desmos vagy Geogebra), és lerajzoltatod vele:


[link]

2024. febr. 2. 12:41
 5/6 steven95 ***** válasza:

ax + b alakú egyenlet mindig egy egyenes. Egy egyenest két különböző pont meghatároz.

Az y-tengely azon pontok halmaza ahol x=0. Így y= a*0 + b = b pontban metszi az y-tengelyt az egyenes.

Az x-tengely azon pontok halmaza ahol y=0. Így 0= ax +b -> x= -b/a pontban metszi a x-tengelyt az egyenes.


Ha a két metszéspont azonos, azaz b=0 azaz az egyenes áthalad az origón vagyis a tengelymetszeten, akkor az még csak egy pont, nem elég az egyenes felrajzolásához.

y=ax esetén ekkor x=1 helyen y= a*1 = a értéket veszi fel. Azaz ha 1-et megyünk a jobbra, akkor a-val növekszik/csökken a függvény.


Ha y=(a/b)*x alakban van megadva akkor érdemes x=b pontban felírni: y= (a/b)*b = a, azaz x=b helyen y=a a függvény értéke.

|ax+b| pedig csak abszolútérték jel, a negatív értékből pozitívat varázsol, azaz az x-tengely alatt lévő részt csak tükrözni kell x-tengelyre.

2024. febr. 2. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Köszönjük mister GPT.
2024. febr. 2. 16:05