1) Kati 2 kg banánt és 3 db 42 Ft-os csokit vásárolt, így 1022 Ft-ot fizetett. Mennyibe került egy kg banán?
2) Két szám összege 122, különbsége 66. Melyik ez a két szám?
3) Ha egy szám 12-szereséhez hozzáadunk 86-ot, akkor 470 Ft-ot kapunk. Melyik ez a szám?
2021. ápr. 16. 12:24
1/1 anonim válasza:
1)
x = [1022-(3*42)]/2
2)
x + y = 122
x - y = 66
Ezekből adódik, hogy 122-y=66+y, vagyis 122-66=2y
Innen megkapod y értékét, amit visszahelyettesítve bármely fentibe megkapod x értékét is.
3)
12x + 86 = 470
Megoldod x-re és kész.