1) Kati 2 kg banánt és 3 db 42 Ft-os csokit vásárolt, így 1022 Ft-ot fizetett. Mennyibe került egy kg banán?


2) Két szám összege 122, különbsége 66. Melyik ez a két szám?


3) Ha egy szám 12-szereséhez hozzáadunk 86-ot, akkor 470 Ft-ot kapunk. Melyik ez a szám?



2021. ápr. 16. 12:24
 1/1 anonim ***** válasza:

1)

x = [1022-(3*42)]/2


2)

x + y = 122

x - y = 66

Ezekből adódik, hogy 122-y=66+y, vagyis 122-66=2y

Innen megkapod y értékét, amit visszahelyettesítve bármely fentibe megkapod x értékét is.


3)

12x + 86 = 470

Megoldod x-re és kész.

2021. ápr. 16. 12:28