Segítesz a matekban? Sajnos én nem jöttem rá egyikre sem. 😓 Természetesen megy a zöld pacsi


1, Nóri így adta meg a postacímét új ismerősének: Budapesten lakom, a Gyík utcában. Az irányítószám, a házszám és az emelet száma is 2 hatványa, és összegük 1092. Hogyan címezze a borítékot?


2, Oldjuk meg az x+1+2x+2+3x+3...+99x+99=100x egyenletet


3, Ha a 60/306 jelölés február 29-ét jelenti,akkor melyik dátumot jelenti 306/60 jelölés?



2015. szept. 17. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:

> „Hogyan címezze a borítékot?”

Ez jó kérdés. Az ajtó sorszámáról nem tudunk semmit?

Ráadásul a Gyík utca a 3. kerületben van, az irányítószáma 1037, ami nem kettő hatványa.

Plusz ott annyira kevés ház van, hogy a postás már csak a Gyík utca láttán megtalálja a címzettet:

[link]


A második az könnyű, a bal oldalon van

1 + 2 + … + 99 + x + 2*x + … + 99*x = 99*100/2 + 99*100/2*x = 4950 + 4950*x.

Az egyenletből kivonva (100*x + 4950)-et

4850*x = –4950,

x = –4850/4950 = 97/99.

2015. szept. 17. 16:31
 2/3 anonim válasza:

1. Ha irányítószám, akkor vélhetőleg 4 jegyű, 2 legkisebb 4 jegyű hatványa pedig 1024, tehát az az irányítószám (mert ugye 2048 már sok lenne). A maradék az 1092-1024=68 és ezt bárhogy variáljuk 64 és 4 összegeként tudjuk felírni, a megadott szabály alkalmazásával.

Tehát a cím: 1024, Budapest, Gyík utca 64, 4. emelet.


2. Az első válaszoló már leírta.


3. http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2015. szept. 17. 16:44
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi sokat segítettetek!!!😉
2015. szept. 17. 16:47