Hogy kell ezt kiszámolni? (Fizika,8. oszt)


Két feladatot kéne megoldani.Mindkettő feladatban csak ki kell tölteni a táblázatot. Néhány adat meg van adva.


1., [link]


2., [link]


Ha lehet írjátok le a megoldásmenetet. Előre is köszi:)


2010. okt. 23. 12:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocs, az első képet elrontottam. 1,5 A helyett csak 1 A van!
2010. okt. 23. 14:01
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
ez pofonegyszerű! inkább figyelj oda órán!
2010. okt. 25. 16:41
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

áramerősség jele: I, mértékegysége Amper (A)

feszültség: U, mértékegysége Volt (V)

ellenállás jele: R, mérté. Ohm..

U=R*I

I=U/R

R=U/I

ezeket nem írjátok le órán?

2010. okt. 25. 16:47
 4/5 A kérdező kommentje:
R1+R2 , I -> Ezekből hogy számoljuk ki az I1-et meg az I2-őt? Tudom azokat a képleteket , amiket felírtál, de az nem elég. Még te se tudod megcsinálni , ne a szádat járasd. Ment is a lepontozás.omg
2010. okt. 25. 17:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyonigazad van.Én is pont oyans hülye vagyoka kémáihoz, mintte, és kkormga mayaráz
2010. okt. 26. 23:34