Ezt hogyan számolhatnám ki?


Két autó egyszerre indul A városból B városba, illetve B városból A városba egymással szemben. Mindkét autó sebessége egyenletes. Negyed órával azután, hogy elhaladtak egymás mellett, már 44 km volt az egymástól mért távolságuk. Ekkora az A-ból indult autó már megtette az A és B közötti tálvoság 60%-át, A B-ből induló autó pedig már megtette az A és B közötti távolság 72%-át. Számítsd ki az autók sebességét!


Az adatokat kitudtam gyűjteni de nem értem utána az összefüggéseket.



2024. jan. 17. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:

60%+72% = 132%, tehát a 32% a 44 km, ebből kiszámolható a teljes úthossz.


Innen tudod folytatni?

2024. jan. 17. 15:26
 2/2 anonim ***** válasza:

s: A két város távolsága

0,6s-0,28s=44

0,32s=44

s=137,5


vb/va=99/82,5=1,2

vb:=1,2va


va/4+vb/4/=44

va+vb=176

2,2va=176

va=80

vb=96

2024. jan. 17. 15:42