Jól számoltam az eredő ellenállást?

Csak kíváncsi vagyok, hogy jól számoltam-e.Az eredő ellenállást kell kiszámolni(párhuzamos kapcsolás).4 fogyasztó van.1: 10 ohm, 2: 40 ohm, 3: 20 ohm, 4: 22 ohm.Az eredményem 6,98 ohm

#fizika #eredő ellenállás #Parhuzamos kapcsolás
2024. jan. 11. 17:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem itt hibáztál!

(nem akarom megmondani, ha Te találod meg a hibát többet tanulsz belőle)

2024. jan. 11. 20:22
 12/18 A kérdező kommentje:
11-es 100% hogy nem fogom megtalálni, kérlek mondd meg
2024. jan. 11. 20:25
 13/18 anonim ***** válasza:
67%

Nevező 440

Számlálók:

44, 11, 22, 20, = 97 (honnan a 63?)

2024. jan. 11. 21:34
 14/18 A kérdező kommentje:
Mit számoltam el?Így utolag en se tudom, hogy honnan van a 63
2024. jan. 11. 21:47
 15/18 anonim ***** válasza:
Rendben lesz?
2024. jan. 11. 21:49
 16/18 anonim ***** válasza:
81%
Re=1/(1/10+1/40+1/20+1/22)=1/(44/440+11/440+22/440+20/440)=440/(44+11+22+20)=440/97≈4,536 Ω
2024. jan. 11. 22:06
 17/18 anonim ***** válasza:
79%

„Az eredményem 6,98 ohm. Számomra a "valószínűleg" is megfelel”

Valószínűleg megfelelhetne, mert kisebb, mint bármelyik a párhuzamos kapcsolásban szereplő ellenállás, de pontosan kiszámítva, mégsem felel meg és az eltérés elég nagy 6,98 Ω és 4,536 Ω között. Már csak azért sem felelhet meg, mert a két legkisebb ellenállás (10 Ω, 20 Ω) párhuzamos eredője (6,667 Ω) is kisebb, mint 6,98 Ω.

2024. jan. 11. 23:15
 18/18 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, köszönöm az eddigi válaszokat!
2024. jan. 12. 07:19
1 2