Csak kíváncsi vagyok, hogy jól számoltam-e.Az eredő ellenállást kell kiszámolni(párhuzamos kapcsolás).4 fogyasztó van.1: 10 ohm, 2: 40 ohm, 3: 20 ohm, 4: 22 ohm.Az eredményem 6,98 ohm2024. jan. 11. 17:50
11/18 anonim válasza:
Szerintem itt hibáztál!
(nem akarom megmondani, ha Te találod meg a hibát többet tanulsz belőle)
12/18 A kérdező kommentje:
11-es 100% hogy nem fogom megtalálni, kérlek mondd meg
2024. jan. 11. 20:25
13/18 anonim válasza:
Nevező 440
Számlálók:
44, 11, 22, 20, = 97 (honnan a 63?)
14/18 A kérdező kommentje:
Mit számoltam el?Így utolag en se tudom, hogy honnan van a 63
2024. jan. 11. 21:47
16/18 anonim válasza:
Re=1/(1/10+1/40+1/20+1/22)=1/(44/440+11/440+22/440+20/440)=440/(44+11+22+20)=440/97≈4,536 Ω
17/18 anonim válasza:
„Az eredményem 6,98 ohm. Számomra a "valószínűleg" is megfelel”
Valószínűleg megfelelhetne, mert kisebb, mint bármelyik a párhuzamos kapcsolásban szereplő ellenállás, de pontosan kiszámítva, mégsem felel meg és az eltérés elég nagy 6,98 Ω és 4,536 Ω között. Már csak azért sem felelhet meg, mert a két legkisebb ellenállás (10 Ω, 20 Ω) párhuzamos eredője (6,667 Ω) is kisebb, mint 6,98 Ω.
18/18 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, köszönöm az eddigi válaszokat!
2024. jan. 12. 07:19