2023. okt. 23. 18:39
1/8 anonim válasza:
Kislányom ezt nem hétfő este kellene megoldani, hanem még péntek délután kellett volna. Rossz vagy. Biztosan a fiúkon járt az eszed.
2/8 A kérdező kommentje:
Csak símán nem értem a feladatot! Nem csináltunk még ilyet órán sem!
2023. okt. 23. 18:45
3/8 krwkco válasza:
Az első lépés: Egy ellenálláshuzal ellenállása a hosszával arányos. Ha n egyenlő részre vágod, akkor egy-egy darab hossza, vagyis ezzel együtt az ellenállása, n-ed részére csökken.
A második lépés: Ha n darab egyforma ellenállást párhuzamosan kapcsolsz, akkor az eredő ellenállás a levágott darabok ellenállásának n-ed része lesz.
Összesen kétszer csökken n-ed részére az ellenállás. Az n-ed rész n-ed részére. Így lesz 0,36 ohm.
így már meg tudod oldani?
8/8 anonim válasza:
Öt azonos értékű párhuzamosan kapcsolt ellenállás eredője: Re=R/5
Ennek alapján egy huzal ellenállása: R=5·Re=5·0,36=1,8 Ω
Tulajdonképpen ilyen huzalok soros kapcsolásából áll az eredeti Rh=9 Ω-os huzal.
Azonos értékű sorosan kapcsolt ellenállások eredője: Rh=n·R
Ebből n=Rh/R=9/1,8=5