Lelek123 kérdése:

Erről a vegyes kapcsolású rajzról hogyan tudom eldönteni, hogy melyik része soros, illetve párhuzamos kapcsolású?

[link]

2020. szept. 24. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

A számolás sorrendje:


1.) Sorosak (a párhuzamos ágakban):

1a) R₃ és R₄

1b) R₅ és R₆


2.) Párhuzamosak:

2a) R₂ és 1a) és 1b)


3. Soros

R₁ és 2a) ← ez már az eredő (azaz, kapcsoláshelyettesítő) ellenállás értéke.

2020. szept. 24. 11:53
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. szept. 24. 13:33
 3/6 anonim ***** válasza:
7%

Nekem az a gyanúm, hogy ezt a soros meg párhuzamos dolgot nem magyarázták addig, amíg megértetted volna.

Átalakításnál az a soros, amelyik kettő között nincs leágazás. Párhuzamos meg az, amelyik kettőnek egyik-egyik, illetve másik-másik vége dróttal van összekötve, azaz az összekötésben nincs másik ellenállás.

Fontos, hogy akár soros, akár párhuzamos, az összekötő drótok lehetnek vízszintesek, függőlegesek, akármilyen szögben állók, görbék, stb, a lényeg, hogy a drót két vége között csak drót legyen.

2020. szept. 24. 14:35
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

Az eredő ellenállás kiszámításhoz a rajz jobboldala felől kell elindulni és haladni a jelölt kapcsok felé.


1. R5 és R6 sorosan van kapcsolva, eredőjük Ra=R5+R6=10+10=20Ω


2. R3 és R4 is sorosan van kapcsolva, eredőjük: Rb=R3+R4=20+10=30Ω


3. Az előző kettő párhuzamosan van kapcsolva, ezek eredője:

Rc=Ra·Rb/(Ra+Rb)=30·20/(30+20)=12Ω


4. Rc párhuzamosan van kapcsolva R2-vel, eredőjük:

Rd=R2·Rc/(R2+Rc)=10·12/(10+12)=5,45Ω


5. Rd-vel pedig sorosan van kapcsolva R1, ez a teljes kapcsolás eredő ellenállása:

Re=R1+Rd=10+5,45=15,45Ω

2020. szept. 24. 21:54
 5/6 anonim ***** válasza:
24%
De mi a f*nak ismétled meg, amit #1 már jól leírt? :D
2020. szept. 24. 22:36
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

#5


БМП-1:

ПKT, 2A28 Гром, PG-15V, OG-15V, 9M14M Малютка


Ezek közül melyik kettő van párhuzamosítva és miután kilőtték, melyik éri el hamarabb az okos kis buksidat? Utána már nem fogsz vigyorogni.


[link]

2020. szept. 24. 22:57