#elektro #ellenállás #elektrotechnika #áramkör #soros kapcsolás #párhuzamos kapcsolás #vezérléstechnika
2018. nov. 15. 19:43
1/7 anonim válasza:
Nem értem jól a kérdést. Soros a széria, párhuzamos a paralel. Vagy mást gondoltál?
2/7 A kérdező kommentje:
Hogy lehet rájönni arra, hogy a soros az soros, a párhuzamos pedig párhuzamos?
2018. nov. 15. 21:03
3/7 anonim válasza:
Két ellenállás sorosan kapcsolt, ha egyik pólusuk közös, párhuzamosan, ha mindkettő.
5/7 anonim válasza:
A soros környékén kis migránsokat kezdesz el látni, ha jól megfigyeled, abból egyértelművé válik.
6/7 sharkxxx válasza:
Átrendezed az ellenállásokat úgy, hogy egyértelműen lássad, hogy hol van soros kapcsolás, és hol van párhuzamos kapcsolás.
7/7 anonim válasza:
Ez ugye nagyon egyszerű fizika feladat, a kapcsolásból kapásból kiolvasható az eredő ellenállás:
Re=(R1+R2)XR3+[(R6+R8)XR7+R9+R10]X(R4XR5)
Itt X ugye a repluszokat jelenti, így közvetlen adódik hogy
Re=A+B*C/(B+C)
ahol:
A=(R1+R2)*R3/(R1+R2+R3)
B=(R6+R8)*R7/(R6+R7+R8)+R9+R10
C=R4*R5/(R4+R5)
Vagyis:
Re=[(R1+R2)*R3/(R1+R2+R3)]+[(R6+R8)*R7/(R6+R7+R8)+R9+R10]*[R4*R5/(R4+R5)]/[([(R6+R8)*R7/(R6+R7+R8)+R9+R10]+[R4*R5/(R4+R5)])].
Látjuk tehát, hogy a repluszos felírásból milyen egyszerűen adódik önként az eredmény, mindenféle reciprokos számítás nélkül.