Ha egy olyan áramkör ellenállását kell kiszámolni amiben vannak soros és párhuzamos kapcsolások is, hogy különböztetjük meg őket?


2018. nov. 15. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem értem jól a kérdést. Soros a széria, párhuzamos a paralel. Vagy mást gondoltál?
2018. nov. 15. 19:58
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogy lehet rájönni arra, hogy a soros az soros, a párhuzamos pedig párhuzamos?
2018. nov. 15. 21:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Két ellenállás sorosan kapcsolt, ha egyik pólusuk közös, párhuzamosan, ha mindkettő.
2018. nov. 15. 21:05
 4/7 A kérdező kommentje:

Valahogy így:

[link]

Köszönöm szépen a válaszokat!

2018. nov. 15. 22:04
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
A soros környékén kis migránsokat kezdesz el látni, ha jól megfigyeled, abból egyértelművé válik.
2018. nov. 15. 23:05
 6/7 sharkxxx ***** válasza:

Átrendezed az ellenállásokat úgy, hogy egyértelműen lássad, hogy hol van soros kapcsolás, és hol van párhuzamos kapcsolás.

[link]

2018. nov. 16. 17:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez ugye nagyon egyszerű fizika feladat, a kapcsolásból kapásból kiolvasható az eredő ellenállás:


Re=(R1+R2)XR3+[(R6+R8)XR7+R9+R10]X(R4XR5)


Itt X ugye a repluszokat jelenti, így közvetlen adódik hogy


Re=A+B*C/(B+C)


ahol:


A=(R1+R2)*R3/(R1+R2+R3)


B=(R6+R8)*R7/(R6+R7+R8)+R9+R10


C=R4*R5/(R4+R5)


Vagyis:


Re=[(R1+R2)*R3/(R1+R2+R3)]+[(R6+R8)*R7/(R6+R7+R8)+R9+R10]*[R4*R5/(R4+R5)]/[([(R6+R8)*R7/(R6+R7+R8)+R9+R10]+[R4*R5/(R4+R5)])].


Látjuk tehát, hogy a repluszos felírásból milyen egyszerűen adódik önként az eredmény, mindenféle reciprokos számítás nélkül.

2018. nov. 20. 23:17