A kérdések a lapszelen vannak2018. jan. 15. 17:46
2/2 anonim válasza:
1) Az eredő ellenállás:
2 + (1 / ((1/4) + 1/4))) = 2 + (1 / (2/4)) = 2 + ( 1 / (1/2)) = 2 + 2 = 4 Ω
2) Az eredő áramerősség:
24 / 4 = 6 A
3) Nem tudom, hogy a kérdés szerint mi az I1, illetve I2.
• a 2 Ω-os ellenálláson az eredő áramerősség folyik, azaz 6 A.
• A 4 Ω-os ellenállásokon, mivel azonos értékűek, mindegyiken a fele, azaz 3 A folyik.
4) Nem tudom, hogy a kérdés szerint mi az U1, illetve U2.
Mivel a párhuzamos ellenállások eredője is 2 Ω, így a feszültségesés a 2 Ω-os ellenálláson és a 4 Ω-os ellenállásokon is 24 / 2 = 12 V.