Jól számoltam az eredő ellenállást?

Csak kíváncsi vagyok, hogy jól számoltam-e.Az eredő ellenállást kell kiszámolni(párhuzamos kapcsolás).4 fogyasztó van.1: 10 ohm, 2: 40 ohm, 3: 20 ohm, 4: 22 ohm.Az eredményem 6,98 ohm

#fizika #eredő ellenállás #Parhuzamos kapcsolás
2024. jan. 11. 17:50
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Számomra a "valószínűleg" is megfelel
2024. jan. 11. 17:57
 2/18 anonim ***** válasza:
Biztos annyi?
2024. jan. 11. 18:16
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom, pontosan ezért kérdezem.
2024. jan. 11. 18:50
 4/18 anonim ***** válasza:
Hogy számoltad?
2024. jan. 11. 19:34
 5/18 A kérdező kommentje:
1/10+1/40...=63/440 annak a reciproka ugye 440/63 azt elosztottam és így kijött a végeredmény
2024. jan. 11. 19:58
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
És jól hoztad közös nevezőre?
2024. jan. 11. 20:02
 7/18 A kérdező kommentje:
Persze a közös nevező mind a négynek a 440
2024. jan. 11. 20:09
 8/18 anonim ***** válasza:
Legyen, és a számláló?
2024. jan. 11. 20:11
 9/18 anonim ***** válasza:
40%

0,1 + 0,025 + 0,05 + 0,048 = 0,223


1 / 0,223 ~ 4,5

2024. jan. 11. 20:14
 10/18 A kérdező kommentje:
8-as az pedig az ellenállások összege:63
2024. jan. 11. 20:19
1 2