Ha a magdeburgi félgömök területe 0,14 négyzetméter volt, a légnyomás pedig 101.325 Pa, mekkora nyomóerö hatott a felületükre?

a levezetest is megkoszonnem egy rovidke magyarazattal
2010. okt. 22. 13:59
 1/2 Silber ***** válasza:

Gondolom a terület alatt a "lapos oldalt" érted.

Számoljunk SI-mértékegység rendszerben, így a nyomás 101325 Pa.

Ez r^2*pi. Ebből r=(0,14/pi)^(1/2).

A gömb felülete 4r^2*pi. A félgömbé így A=2r^2*pi.

Mint tudjuk, p=F/A. Így F=p*A=101325*2*((0,14/pi)^(1/2))^2*pi N.

2010. okt. 22. 14:18
 2/2 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Szerintem az első túlbonyolította.

A p=F/A pont erre van kitalálva, ahol A=0,14 négyzetméter, azért adták meg. Azért sem kell gömbölni, mert egymással szemben ható erők kiegyenlítik egymást, elég a merőleges vetület területe, s az az A, gondolom.

2010. okt. 22. 17:44