a levezetest is megkoszonnem egy rovidke magyarazattal2010. okt. 22. 13:59
1/2 Silber válasza:
Gondolom a terület alatt a "lapos oldalt" érted.
Számoljunk SI-mértékegység rendszerben, így a nyomás 101325 Pa.
Ez r^2*pi. Ebből r=(0,14/pi)^(1/2).
A gömb felülete 4r^2*pi. A félgömbé így A=2r^2*pi.
Mint tudjuk, p=F/A. Így F=p*A=101325*2*((0,14/pi)^(1/2))^2*pi N.
2/2 Nemo kapitány (V.A.) válasza:
Szerintem az első túlbonyolította.
A p=F/A pont erre van kitalálva, ahol A=0,14 négyzetméter, azért adták meg. Azért sem kell gömbölni, mert egymással szemben ható erők kiegyenlítik egymást, elég a merőleges vetület területe, s az az A, gondolom.