Egy számsorozat első tagja 3, a második 2.A második tagtól kezdve minden tagot úgy számítunk ki, hogy a két vele szomszédos tag szorzatát eggyel csökkentjük.Mi lesz a sorozat 2023. tagja? Mennyi lesz a sorozat első 2023 tagjának összege?

2023. dec. 13. 20:13
 1/5 krwkco ***** válasza:

"a két vele szomszédos tag szorzatát eggyel csökkentjük."

Ha elkezdjük felépíteni a sorozatot, akkor a kiszámítandó elemnek még csak az egyik szomszédját ismerjük.

2023. dec. 13. 20:17
 2/5 anonim ***** válasza:
Valamit csinálj te is! Mi lesz a 3. tag?
2023. dec. 13. 20:19
 3/5 A kérdező kommentje:
A sorozat tagjai 3,2,1,1,2,3,2,1,1,2,...
2023. dec. 13. 20:22
 4/5 krwkco ***** válasza:
Ismétlődő periódus.
2023. dec. 13. 20:25
 5/5 anonim ***** válasza:

a(n)*a(n+2)-1=a(n+1)

a(n)*a(n+2)=a(n+1)+1


a(n+2)=(a(n+1)+1)/a(n)

2023. dec. 13. 20:42