2023. dec. 13. 20:13
1/5 krwkco válasza:
"a két vele szomszédos tag szorzatát eggyel csökkentjük."
Ha elkezdjük felépíteni a sorozatot, akkor a kiszámítandó elemnek még csak az egyik szomszédját ismerjük.
2/5 anonim válasza:
Valamit csinálj te is! Mi lesz a 3. tag?
3/5 A kérdező kommentje:
A sorozat tagjai 3,2,1,1,2,3,2,1,1,2,...
2023. dec. 13. 20:22
5/5 anonim válasza:
a(n)*a(n+2)-1=a(n+1)
a(n)*a(n+2)=a(n+1)+1
a(n+2)=(a(n+1)+1)/a(n)