Mit kell leírnom háziba, ha a kiszámolt másodfokú egyenlet gyöktényezős alakja a kérdés?

2023. dec. 7. 05:48
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

Például: 2x^2+3x-2=0 egyenletes két gyöke x1=1/2 és x2=-2

2x^2+3x-2=2×(x-1/2)×(x+2)

2023. dec. 7. 06:06
 2/2 anonim ***** válasza:

Az egyenlet gyöktényezős alakját kérdezte a feladat, így:

2×(x-1/2)×(x+2)=0.

2023. dec. 7. 08:03