Két parabola közös érintője. Hogyan találjam meg?

f(x)=x^2+4x+5 és g(x)=-x^2-4

2023. okt. 4. 20:36
 1/5 Kólauborkával ***** válasza:
0%
Ahol érintik egymást, ott lényegében azonos az értékük, tégy egy egyenlőségjelet a két egyenlet közé és old meg.
2023. okt. 4. 20:48
 2/5 Kólauborkával ***** válasza:
ó ezt benéztem bocs.
2023. okt. 4. 20:51
 3/5 anonim ***** válasza:

mx+b=x^2+4x+5 mx+b=-x^2-4

Ezen egyenletek diszkriminánsát tedd egyenlővé 0-val és oldd meg az egyenletrendszert.

Kapod, hogy

m1 = -sqrt{14} + 2, b1 = (-2 sqrt{14} + 1 )/2

m2 = sqrt{14} + 2, b2 = (2 sqrt{14} + 1 )/2

2023. okt. 4. 21:46
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. okt. 4. 21:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha még érdekel, akkor:

[link]

2023. okt. 5. 08:29