f(x)=x^2+4x+5 és g(x)=-x^2-42023. okt. 4. 20:36
1/5 Kólauborkával válasza:
Ahol érintik egymást, ott lényegében azonos az értékük, tégy egy egyenlőségjelet a két egyenlet közé és old meg.
3/5 anonim válasza:
mx+b=x^2+4x+5 mx+b=-x^2-4
Ezen egyenletek diszkriminánsát tedd egyenlővé 0-val és oldd meg az egyenletrendszert.
Kapod, hogy
m1 = -sqrt{14} + 2, b1 = (-2 sqrt{14} + 1 )/2
m2 = sqrt{14} + 2, b2 = (2 sqrt{14} + 1 )/2
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. okt. 4. 21:57