White_Another kérdése:

Az f (x) =x^2-4x-5 parabola,2 meredekségű érintőjének egyenletét fel lehet írni deriválással?


2019. máj. 4. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:

f'(x)=2x-4 ez lesz az érintő meredeksége így 2x-4=2 amiből x=3. Az érintő egyenletét kimásolod a függvénytáblázatból:

érintő= 2*(x-3)-8= 2x-14 ha nem számoltam el.

2019. máj. 4. 17:52
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. máj. 4. 18:23
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell kimásolni az érintő egyenletét a fv. táblázatból...
2019. máj. 4. 19:32
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Sok az ostoba itt megint...
2019. máj. 5. 14:51