5× (2-3x) -3× (x-1) =3- (x+7) <-- Eredmény?

2010. okt. 17. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:

10-15x-3xnégyzet-3=3x+21

7-15x-3xnégyzet=3x+21

-14-18x-3xnégyzet=0

a=-3 b=-18 c=-14

megoldóképletbe be kell még helyettesíteni

x=(-b + vagy - gyök alatt bnégyzet-4ac)÷ 2a

x= (18 +/- gyök alatt 156)÷-6

X1= -5.081

X2= -0.91


remélem tudtam segíteni

2010. okt. 17. 19:54
 2/3 splnd ***** válasza:

5*(2-3x)-3*(x-1) = 3-(x+7)


10-15x-3x +3 =3-x-7


10-18x + 3 = 3-x-7


10-18x + 3 = -4-x


13-18x = -4-x

17 = 17x

x = 1


5*(2-3) -3*(1-1) = 3-(1+7)

5*-1 = 3-8

-5 = -5

pipa

2010. okt. 17. 20:34
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2010. okt. 17. 20:37