1.
Hány mól oxigénatom van 2 mol Al2(SO4)3-ban
A, 2
B, 4
C, 6
D, 12
E, 24
2.
1,0 mol magnézium-kloridban lévő ionok száma:
A, 1,8 × 10 24
B, 1,2 × 10 24
C, 6,0 × 10 23
D, 3,0 × 10 23
E, 2,0 × 10 23
2023. szept. 5. 17:08
1/3 anonim válasza:
1) 2 mól anyagban az anyagot alkotó részekből is 2 mólnyi található, tehát 2 mól Al2 és 2 mól (SO4)3 található benne. Az (SO4)3 molekula összesen 12 darab oxigénatomot tartalmaz, és ha ebből 2 mólnyi van, akkor abban 24 mól oxigénatom található.
2) 1 mól MgCl-ben van az előzőek alapján 1 mól Mg(+) és 1 mól Cl(-), összesen tehát 2 mólnyi ion van, ami darabszámra 2*6*10^23 = 12*10^23 = 1,2*10^24.
2/3 A kérdező kommentje:
Először is Köszönöm Szépen a segítséget!
Ezt levezetés egy kicsit részletesebben?
(SO4)3 molekula összesen 12 db oxigénatomot tartalmaz...
2023. szept. 5. 20:19
3/3 anonim válasza:
Az SO4 azt jelenti, hogy 4 oxigénatom van benne. Az (SO4)3 azt jelenti, hogy 3 darab SO4 van benne, és így lesz összsen 12 oxigénatom.