Elmagyarázná valaki ezeket a feladatokat?


1.

Hány mól oxigénatom van 2 mol Al2(SO4)3-ban


A, 2

B, 4

C, 6

D, 12

E, 24


2.

1,0 mol magnézium-kloridban lévő ionok száma:


A, 1,8 × 10 24

B, 1,2 × 10 24

C, 6,0 × 10 23

D, 3,0 × 10 23

E, 2,0 × 10 23


2023. szept. 5. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

1) 2 mól anyagban az anyagot alkotó részekből is 2 mólnyi található, tehát 2 mól Al2 és 2 mól (SO4)3 található benne. Az (SO4)3 molekula összesen 12 darab oxigénatomot tartalmaz, és ha ebből 2 mólnyi van, akkor abban 24 mól oxigénatom található.


2) 1 mól MgCl-ben van az előzőek alapján 1 mól Mg(+) és 1 mól Cl(-), összesen tehát 2 mólnyi ion van, ami darabszámra 2*6*10^23 = 12*10^23 = 1,2*10^24.

2023. szept. 5. 17:42
 2/3 A kérdező kommentje:

Először is Köszönöm Szépen a segítséget!


Ezt levezetés egy kicsit részletesebben?


(SO4)3 molekula összesen 12 db oxigénatomot tartalmaz...

2023. szept. 5. 20:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Az SO4 azt jelenti, hogy 4 oxigénatom van benne. Az (SO4)3 azt jelenti, hogy 3 darab SO4 van benne, és így lesz összsen 12 oxigénatom.
2023. szept. 6. 01:50