Elmagyarázná valaki a következő feladatokat?


1.

Mekkora a 25°C-os és 0,101 MPa nyomású kén-dioxid-gáz sűrűsége?


A, 32 g/dm3

B, 32/24,5 g/cm3

C, 64/24,5

D, 64/24,5 g/dm3

E, 32/24,5 g/dm3


2.

Mekkora az oxigéngáz hidrogénre vonatkoztatott sűrűsége 25 °C-on, standard nyomáson?


A, 32/2/24,5

B, 16 g/dm3

C, 16

D, 32

E, 32/24,5 g/dm3


3.

1,0 g héliumgáz mekkora tömegű, azonos hőmérsékletű és nyomású hidrogéngázzal azonos térfogatú?


A, 2,0 g

B, 1,0 g

C, 0,5 g

D, 0,25 g

E, 0,125 g


4.

Az azonos tömegű, nyomású és hőmérsékletű metán- és oxigéngáz térfogataránya:


A, 1 : 1

B, 1 : 2

C, 2 : 1

D, 1 : 4

E, 4 : 1


5.

Mekkora a 0 °C-os, 0,101 MPa nyomású széndioxid gáz sűrűsége?


A, 44 g/dm3

B, 44/22,41 g/cm3

C, 44/24,5

D, 44/22,41 g/dm3

E, 44/24,5 g/dm3


6.

Azonos tömegű, hőmérsékletű és nyomású oxigén-, metán- és kén-dioxid-gáz térfogataránya:


A, 1 : 1 : 4

B, 4 : 4 : 1

C, 2 : 1 : 4

D, 2 : 4 : 1

E, 1 : 1 : 1


2022. jan. 14. 21:21
 1/1 anonim ***** válasza:

p*V = (m/M)*R*T


Mindig ezzel a képlettel kell számolni. Ha a sűrűség a kérdés, ugye az m/V, így ki lehet fejezni a képletből:

m/V = (p*M)/(R*T)


1)

p = 101000 Pa

M = 0,064 kg (mivel a kén-dioxid vegyjele SO2, tehát a periódusos rendszerben megnézed a ként (1x32g) és az oxigént (2x16g)).

T = 25+273= 298 K

R = 8,314 J/(mol*K)


A sűrűség kg/m3 alakban kapod meg.


A többi feladat hasonló, ezzel a képlettel kell játszani. Hajrá!

2022. jan. 14. 21:51