Valaki elmagyarázná ezeket a feladatokat?


4,00 gramm réz(II)-nitrátot és 9,75 gramm higany(II)-nitrátot tartalmazó oldatba 50,0 gramm tömegű kadmiumlemezt helyezünk. Hány százalékkal nő meg a lemez tömege, ha az oldatban lévő összes fémion kiválik rá?


0,67 A erősségű egyenáramot 2 órán keresztül vezetünk ezüst-nitrát-oldatba. Hány gramm ezüst válik ki eközben a katódon?


500 cm3 0,20 mol/dm3 koncentrációjú, 1,1 g/cm3 sűrűségű réz(II)-szulfát oldaton 2,5 A erősségű áramot vezetünk át 1,5 órán át. Hány tömeg% lesz az oldat réz-szulfát-tartalma az elektrolízis után?


2021. febr. 3. 11:10
 1/2 anonim ***** válasza:

1.

réz(II) jelentése +2 töltésű ionként vesz részt

nitrát NO3- -1 töltésű => Cu(NO3)2

ugyanez pepitában:

higany(II)-nitrátot: Hg(NO3)2


Cd + Cu(NO3)2 = Cd(NO3)2 + Cu => 1:1 Cd-Cu

Cd + Hg(NO3)2 = Cd(NO3)2 + Hg => 1:1 Cd-Hg


x mol Cu kiválás => x mol Cd leválás

y mol Hg kiválás => y mol Cd leválás


x=4g/M(réznitrát) (1:1 Cu-Cu(NO3)2 )

y=9,75g/M(higyanynitrát) (1:1 Hg-Hg(NO3)2 )


Tömegváltozás: 50g-(x+y)*M(Cd) + x*M(cu) + y*M(Hg)

2021. febr. 3. 12:13
 2/2 anonim ***** válasza:

2.

ezüst-nitrát: AgNO3 => Ag -1 => egy atom leválásához 1 elektron kell.

Q=I*t=0,67A*2*3600s=4824C

Q/F=4824/96500=0,05 mol elektron => 0,05mol Ag ezüst válik ki


m= 0,05*M(Ag)

2021. febr. 3. 12:19